Maciej Krajewski - ZnanyLekarz.pl

Kontakt telefoniczny: 602 532 096

Dr n. med. Maciej Krajewski

Specjalista położnictwa ginekologii i ginekologii onkologicznej

Urodziłem się we Włocławku, studia medyczne ukończyłem w 1995 roku na Wydziale Lekarskim UMK w Bydgoszczy. W 1999r uzyskałem Specjalizacje I-go stopnia z zakresu położnictwa i ginekologii. W 2004 roku uzyskałem tytuł specjalisty II-go stopnia w położnictwie i ginekologii. Tytuł Doktora Nauk Medycznych obroniłem w roku 2007 na Uniwersytecie w Poznaniu pracą pt. „Krzywe referencyjne biometrii płodu na terenie Zachodnio-Centralnej Polski” pod kierunkiem prof. dr hab. med. Grzegorza H. Bręborowicza. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Posiadam certyfikat USG-PTGiP do wykonywania badań ultrasonograficznych w zakresie ginekologii i położnictwa. Ponadto posiadam aktualizowany co roku certyfikat oceny ryzyka wad genetycznych płodu oraz badania prenatalnego 1-trymestru przyznany przez Fetal Medicine Foundation w Londynie. W październiku 2020 r zdałem pomyślnie egzamin specjalizacyjny, uzyskując kolejną-drugą specjalizację z ginekologii onkologicznej. Od 2014 roku jestem Kierownikiem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego we Włocławku.

Pasjonuje się USG prenatalnym oraz ginekologią operacyjną. Z tego powodu wielokrotnie uczestniczyłem w szkoleniach w Polsce i zagranicą- w Niemczech i we Włoszech. Między innymi w 2019 roku odbyłem szkolenie z technik operacyjnych endoskopowych w Padwie w Policlinico Abano. Ponadto uczestniczyłem w licznych kursach z laparoskopii i histeroskopii w Łodzi, Warszawie, Kielcach, Bydgoszczy, Poznaniu. Pasjonuje się operacjami minimalnej inwazyjności, do których można zaliczyć m. im. laparoskopowe usunięcie macicy (TLH), laparoskopia endometriozy, guzów przydatków, ciąży ektopowej, mięśniaków, przezpochwowe usunięcie macicy (np z powodu mięśniaków). Ponadto wykonuje operacje naprawcze obniżenia narządu rodnego, nietrzymania moczu (TOT), operacje onkologiczne itp. Wieloletnie doświadczenie oraz udział w rozlicznych szkoleniach zaowocowało tym, że obecnie w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym we Włocławku, którym mam zaszczyt od 7 lat kierować, prawie wszystkie zabiegi operacyjne wykonuje się nowoczesnymi metodami minimalnej inwazyjności czyli laparoskopowymi lub drogą przezpochwową.